Zdrowe pachy. Zdrowe ciało. Zdrowy dezodorant!
Pot to słowo, które pewnie u większości osób wywołuje raczej mało przyjemne odczucia. Kojarzymy to z czymś wstydliwym, często krępującym. Cóż, mówiąc trochę żartobliwie - na miejscu potu czułabym się bardzo urażona, gdyż to właśnie dzięki poceniu jesteśmy w stanie utrzymywać prawidłową temperaturę ciała oraz usunąć z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii🥴.
Marna to jednak pociecha - powiecie pewnie. Spróbujmy zatem zrozumieć jak “działa” i czemu “służy” pocenie!
Czy wszystkiemu winne są tylko pachy?
Pocenie się to proces, który najczęściej kojarzymy wyłącznie z pachami. Od razu przed oczami stają nam krępujące mokre plamy na odzieży albo – co gorsza – nieprzyjemnego zapachu spod pach właśnie. A przecież, z wyjątkiem warg, pocimy się na całym ciele. Mało tego! Najwięcej gruczołów potowych mamy nie pod pachami, ale na skórze dłoni i stóp. To właśnie dłonie i stopy pocą się najbardziej obficie oraz najczęściej.😱
To jak to jest z tym poceniem się pod pachami?
Skąd więc to przeświadczenie, że największy problem z poceniem dotyczy właśnie pach? Odpowiedź jest zaskakująco prosta - skóra pod pachami jest o wiele słabiej wentylowana niż ta na dłoniach i o wiele rzadziej myta.
To z kolei jest przyczyną namnażania si ę bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu, gdyż sam pot jest bezwonny lub prawie bezwonny. Woń potu zależna jest od wielu czynników (odżywianie, szeroko pojęte zdrowie), ale tak, dobrze przeczytaliście - pot sam w sobie jest bezwonny.🤯
Jak naturalnie utrzymywać świeżość pod pachami?
Wiemy już jaka jest przyczyna rozwiązanie nasuwa się więc samo - wystarczy zadbać o prawidłową higienę pach. Życie jednak pokazuje, że stres lub przegrzanie organizmu zwiększa ilość wydzielanego przez organizm potu w ciągu dnia. Będąc poza domem, w pracy lub podróży nie jesteśmy przecież w stanie myć pach tak często, jak myjemy choćby dłonie.
Jak dezodorant to tylko naturalny
Dlatego tak ważne jest stosowanie dezodorantów, ale nie tylko tych, które nas nęcą swoim ładnym zapachem. Chodzi przede wszystkim o ich działanie antybakteryjne - i tutaj nie mylmy tego z działaniem blokującym pocenie. To nie ma wiele wspólnego z naturalnymi sposobami i przy dłuższym stosowaniu może źle wpływać na gospodarkę wodną naszego organizmu.
🌿Natura podsuwa nam wiele łatwych rozwiązań, które sama wypraktykowała. Przecież zwierzęta i rośliny również muszą jakoś chronić się przed bakteriami. Doskonałą odpowiedzią świata roślin na walkę z nimi są olejki eteryczne, które tworzą szeroką gamę przepięknych, odświeżających zapachów oraz skutecznie zabijają bakterie.
Zdrowy Dezodorant - pokaż kotku co masz w środku
Właśnie na bazie olejków eterycznych z paczuli, bergamoty, limonki, trawy cytrynowej, mięty i lawendy powstał nasz Zdrowy Dezodorant. Jego skuteczność dodatkowo wzmocniliśmy dużą zawartością sody. Wystarczy w czystą powierzchnię pach delikatnie wmasować odrobinę Zdrowego dezodorantu, który przyjmuje postać masła, aby przez cały dzień cieszyć się świeżością pach.